Dzisiaj jest: Piątek 16 Listopada 2018 Imieniny obchodzą Aureliusz, Dionizy, Edmund, Gertruda, Leon, Maria, Marek, Niedamir, Otomar, Paweł, Piotr Do końca roku zostało 46 dni. Zodiak: Skorpion
Projekt Power PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Słaby   
wtorek, 02 października 2018 14:55

„Innowacyjny nauczyciel – zmotywowany uczeń”

Regulamin rekrutacji uczestników projektu znajdziesz tutaj

Jednym z założeń projektu „Innowacyjny nauczyciel – zmotywowany uczeń” jest wprowadzenie elementów CLIL  w nauczaniu. Polega to na wprowadzaniu języka obcego na zajęcia przedmiotowe, lub odwrotnie – wprowadzanie treści innych przedmiotów podczas nauczania języka obcego.

W październiku w klasie II SP dzieci uczyły się o zmianach zachodzących w przyrodzie i różnicach pomiędzy porami roku, oraz jak odpowiednio dobierać strój do pogody. 18 października dzieci wykonywały plakaty pt. „Cztery pory roku” podsumowujące wcześniejsze zajęcia. Dzień później uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy językowo-przyrodniczej opowiadając po angielsku o ulubionej porze roku, cechach poszczególnych sezonów oraz o tym, jakie wtedy noszą ubrania.

A rezultaty? Sami zobaczcie!!! 

E. Wójcik, A. Lekston

enlightenedJaki jest główny cel projektu?

Na celu mamy propagowanie modelu nowoczesnego absolwenta, który musi być elastyczny w związku z dynamicznym rozwojem technologii i rynku pracy. Dlatego też głównymi pbszrami są: kompetencje językowe, zastosowanie technologii informacyjnych w edukacji, orientacja zawodowa oraz zdrowy styl życia.

enlightenedNa czym dokładnie polega nasz projekt i dlaczego złożyliśmy wniosek?
Projekt polega na rozwijaniu szeroko pojętych kompetencji, wiedzy i umiejętności nauczycieli pracujących w SP w Wierzchowisku. Złożyliśmy wniosek, aby uzyskać dofinansowanie z Funduszy Europejskich, dzięki którym nauczyciele naszej szkoły będą mogli wziąć udział w 13 zagranicznych mobilnościach.

enlightenedIlu nauczycieli będzie brać udział w mobilnościach?
W projekcie zadeklarowało udział siedmioro nauczycieli.

enlightenedGdzie będą wyjeżdżać nauczyciele? 
Nauczyciele wyjadą do: Irlandii, Anglii, Portugalii i Chorwacji na siedem różnych kursów.

enlightenedJakie to będą kursy i jakie są spodziewane efekty?
Będą to kursy językowe i metodyczne, których spodziewanymi efektami są nawiązanie współpracy międzynarodowej ze szkołami z innych krajów oraz wprowadzenie metody CLIL na różnych przedmiotach. Polega ona na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów i elementów języka obcego.

 
Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 22:12
 
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 

 

 

Copyright © 2018 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.