Dzisiaj jest: Piątek 22 Marca 2019 Imieniny obchodzą Bazylissa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz, Paweł Do końca roku zostało 285 dni. Zodiak: Baran
Projekt Power PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Słaby   
wtorek, 02 października 2018 14:55

 

 

Anglistki z wizytą w historycznym mieście Bath

 

Na początku marca nauczycielki języka angielskiego, Anna Lekston i Ewelina Wójcik, odbyły pierwszą mobilność z pięciu zaplanowanych w projekcie „Innowacyjny nauczyciel – zmotywowany uczeń,” który jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). 

W czasie pobytu w zabytkowym mieście Bath, położonym nad rzeką Avon w Wielkiej Brytanii, uczestniczyły one w dwóch trzydziestogodzinnych kursach metodycznych, poświęconych zagadnieniom rozwijania  europejskiego wymiaru szkoły i współpracy międzynarodowej szkół oraz wdrażania innowacji pedagogicznych przez nauczycieli. Uczestniczki mobilności zdobyły wiedzę teoretyczną, miedzy innymi na temat systemu edukacji szkolnej w Wielkiej Brytanii, roli koordynatora do spraw współpracy międzynarodowej szkoły, miały okazję porównać wyzwania, jakie współczesność stawia szkołom polskim i angielskim.

Niezwykle cennym doświadczeniem były wizyty w trzech pobliskich szkołach, w czasie których polskie nauczycielki mogły obserwować zajęcia z uczniami w różnych grupach wiekowych i z różnych przedmiotów. Rozmowy z nauczycielami, pedagogami i dyrektorami odwiedzanych szkół były okazją do wymiany doświadczeń i podzielenia się dobrymi praktykami w dziedzinie nauczania, uczenia się i wychowania. Dyrektorzy udostępnili gościom z Polski wszystkie pomieszczenia do wglądu, dzięki czemu nauczycielki mogły swobodnie przyjrzeć się salom lekcyjnym, pracowniom, bibliotekom, stołówkom, itp. Mogły porozmawiać o szkole z uczniami i to niekoniecznie w języku angielskim, ponieważ wśród uczniów były też dzieci z polskich rodzin.

Zagraniczne szkolenia były nie tylko źródłem wiedzy, doświadczeń i inspiracji do dalszej pracy zawodowej, ale również wielkim przeżyciem kulturowym, ponieważ miały miejsce w malowniczym mieście Bath, wpisanym w 1987 r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Uczestniczki mobilności zwiedziły starożytne łaźnie wybudowane niegdyś przez Rzymian, opactwo Bath Abbey, most Poultney, muzeum angielskiej pisarki, dawnej mieszkanki Bath, Jane Austen. Podziwiały też zabytki epoki georgiańskiej, takie jak Royal Crescent, Royal Circus czy wiele innych, równie interesujących budowli i dzieł sztuki zgromadzonych w tamtejszych muzeach. Wybrały się także na sztukę teatralną p.t. Long Shadows, wystawianą wówczas w Royal Theatre. Energii do intensywnej pracy dodawało nauczycielkom prawdziwe „angielskie śniadanie” i inne miejscowe kulinarne specjalności, a także duże ilości angielskiej herbaty. Niestety, pogoda była również prawdziwie „angielska.” 

Anna Lekston i Ewelina Wójcik

Odwiedź galerię

--------------------------------------------------------------------------------------

 

"Szkolne obchody dnia św. Patryka

planowane są na 22 marca 2019r."

 

 

 

 

W Wierzchowisku ostatnio wiele się dzieje!

Przez cały tydzień przygotowywaliśmy się do Dnia św. Walentego.

W czasie lekcji j. angielskiego śpiewaliśmy piosenki, czytaliśmy legendy nt. patrona tego dnia

i robiliśmy walentynki w kształcie serduszek.

Wszystkie klasy w przededniu święta udekorowały drzwi do swoich sal lekcyjnych.

A 14 lutego prawie wszyscy uczniowie założyli czerwone stroje lub przypięli serduszka do ubrania,

co uwieczniliśmy podczas sesji zdjęciowej przy walentynkowej dekoracji.

Zobaczcie sami, jak było miło!       Zajrzyjcie do Galerii 

 

 

 
 

UWAGA, UCZNIOWIE SP W WIERZCHOWISKU!!!

BARDZO WAŻNE!!!

OGŁOSZENIE DOTYCZY DNIA 14 LUTEGO!!!

 

 

 

UWAGA! KONKURS !!! W ramach projektu POWER "Innowacyjny nauczyciel - zmotywowany uczeń" organizujemy konkurs na książeczkę-przewodnik po mieście Bath w Anglii.

Zachęcamy wszystkich uczniów SP w Wierzchowisku do udziału w konkursie na książeczkę-przewodnik po mieście Bath w Anglii. Wszelkie pytania prosimy kierować do p. Eweliny Wójcik lub p. Anny Lekston.

Link do regulaminu poniżej. Prosimy się z nim zapoznać, a osoby oddające prace konkursowe prosimy o wypełnienie załącznika nr 1 - KARTA ZGŁOSZENIA PRACY KONKURSOWEJ i oddanie go wraz z pracą konkursową.

Regulamin

Jednocześnie zachęcamy do polubienia naszego profilu FB, udostępnianie postów i łapki w górę!

https://www.facebook.com/Wierzchowisko.ma.POWER  

 

 

„Innowacyjny nauczyciel – zmotywowany uczeń”

Regulamin rekrutacji uczestników projektu znajdziesz tutaj

Jednym z założeń projektu „Innowacyjny nauczyciel – zmotywowany uczeń” jest wprowadzenie elementów CLIL  w nauczaniu. Polega to na wprowadzaniu języka obcego na zajęcia przedmiotowe, lub odwrotnie – wprowadzanie treści innych przedmiotów podczas nauczania języka obcego.

W październiku w klasie II SP dzieci uczyły się o zmianach zachodzących w przyrodzie i różnicach pomiędzy porami roku, oraz jak odpowiednio dobierać strój do pogody. 18 października dzieci wykonywały plakaty pt. „Cztery pory roku” podsumowujące wcześniejsze zajęcia. Dzień później uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy językowo-przyrodniczej opowiadając po angielsku o ulubionej porze roku, cechach poszczególnych sezonów oraz o tym, jakie wtedy noszą ubrania.

A rezultaty? Sami zobaczcie!!! 

E. Wójcik, A. Lekston

enlightenedJaki jest główny cel projektu?

Na celu mamy propagowanie modelu nowoczesnego absolwenta, który musi być elastyczny w związku z dynamicznym rozwojem technologii i rynku pracy. Dlatego też głównymi pbszrami są: kompetencje językowe, zastosowanie technologii informacyjnych w edukacji, orientacja zawodowa oraz zdrowy styl życia.

enlightenedNa czym dokładnie polega nasz projekt i dlaczego złożyliśmy wniosek?
Projekt polega na rozwijaniu szeroko pojętych kompetencji, wiedzy i umiejętności nauczycieli pracujących w SP w Wierzchowisku. Złożyliśmy wniosek, aby uzyskać dofinansowanie z Funduszy Europejskich, dzięki którym nauczyciele naszej szkoły będą mogli wziąć udział w 13 zagranicznych mobilnościach.

enlightenedIlu nauczycieli będzie brać udział w mobilnościach?
W projekcie zadeklarowało udział siedmioro nauczycieli.

enlightenedGdzie będą wyjeżdżać nauczyciele? 
Nauczyciele wyjadą do: Irlandii, Anglii, Portugalii i Chorwacji na siedem różnych kursów.

enlightenedJakie to będą kursy i jakie są spodziewane efekty?
Będą to kursy językowe i metodyczne, których spodziewanymi efektami są nawiązanie współpracy międzynarodowej ze szkołami z innych krajów oraz wprowadzenie metody CLIL na różnych przedmiotach. Polega ona na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów i elementów języka obcego.

 
IRLANDIA -projekt klasy IV

W listopadzie klasa IV na j. angielskim zapoznała się z  podstawowymi informacjami o  Irlandii. Uczniowie zaprezentowali zdobyte wiadomości w formie plakatów, które można podziwiać na gazetce szkolnej. Jeden z plakatów został wzbogacony o uczniowskie nagrania audio i udostępniony w formie elektronicznej do obejrzenia i odsłuchania – zapraszamy. Prace te z pewnością przybliżą jeden z anglojęzycznych krajów innym uczniom, jak również będą dobrym wsparciem kulturowym dla nauczycieli przygotowujących się powoli do pierwszych mobilności, właśnie do Irlandii, w ramach projektu POWER „Innowacyjny nauczyciel - zmotywowany uczeń”

A. Lekston, E Wójcik

Prace uczniów 


 

 

KRÓLOWA ANGIELSKA

Przygotowania do pierwszej mobilności idą pełną parą.
Bilety lotnicze do Anglii dla nauczycielek wyjeżdżających na szkolenia w Bath już zakupione! 
A ostatnio w ramach comiesięcznej zabawy "Dzień bez pytania" uczniowie naszej szkoły,

aby dowiedzieć się, jakie czeka na nich wyzwanie,

musieli "rozszyfrować" wiadomość pozostawioną dla nich przez nauczycielki j. angielskiego.

Tym razem mogli się poczuć jak Królowa angielska Elżbieta II,

ponieważ musieli przygotować dla siebie koronę królewską. 
Przypomnijmy sobie, jak to wyglądało!

 

Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2019 21:10
 
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 

 

 

Copyright © 2019 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.