Dzisiaj jest: Środa 23 Stycznia 2019 Imieniny obchodzą Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława Do końca roku zostało 343 dni. Zodiak: Wodnik
Projekt Power PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Słaby   
wtorek, 02 października 2018 14:55

„Innowacyjny nauczyciel – zmotywowany uczeń”

Regulamin rekrutacji uczestników projektu znajdziesz tutaj

Jednym z założeń projektu „Innowacyjny nauczyciel – zmotywowany uczeń” jest wprowadzenie elementów CLIL  w nauczaniu. Polega to na wprowadzaniu języka obcego na zajęcia przedmiotowe, lub odwrotnie – wprowadzanie treści innych przedmiotów podczas nauczania języka obcego.

W październiku w klasie II SP dzieci uczyły się o zmianach zachodzących w przyrodzie i różnicach pomiędzy porami roku, oraz jak odpowiednio dobierać strój do pogody. 18 października dzieci wykonywały plakaty pt. „Cztery pory roku” podsumowujące wcześniejsze zajęcia. Dzień później uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy językowo-przyrodniczej opowiadając po angielsku o ulubionej porze roku, cechach poszczególnych sezonów oraz o tym, jakie wtedy noszą ubrania.

A rezultaty? Sami zobaczcie!!! 

E. Wójcik, A. Lekston

enlightenedJaki jest główny cel projektu?

Na celu mamy propagowanie modelu nowoczesnego absolwenta, który musi być elastyczny w związku z dynamicznym rozwojem technologii i rynku pracy. Dlatego też głównymi pbszrami są: kompetencje językowe, zastosowanie technologii informacyjnych w edukacji, orientacja zawodowa oraz zdrowy styl życia.

enlightenedNa czym dokładnie polega nasz projekt i dlaczego złożyliśmy wniosek?
Projekt polega na rozwijaniu szeroko pojętych kompetencji, wiedzy i umiejętności nauczycieli pracujących w SP w Wierzchowisku. Złożyliśmy wniosek, aby uzyskać dofinansowanie z Funduszy Europejskich, dzięki którym nauczyciele naszej szkoły będą mogli wziąć udział w 13 zagranicznych mobilnościach.

enlightenedIlu nauczycieli będzie brać udział w mobilnościach?
W projekcie zadeklarowało udział siedmioro nauczycieli.

enlightenedGdzie będą wyjeżdżać nauczyciele? 
Nauczyciele wyjadą do: Irlandii, Anglii, Portugalii i Chorwacji na siedem różnych kursów.

enlightenedJakie to będą kursy i jakie są spodziewane efekty?
Będą to kursy językowe i metodyczne, których spodziewanymi efektami są nawiązanie współpracy międzynarodowej ze szkołami z innych krajów oraz wprowadzenie metody CLIL na różnych przedmiotach. Polega ona na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów i elementów języka obcego.

 
IRLANDIA -projekt klasy IV

W listopadzie klasa IV na j. angielskim zapoznała się z  podstawowymi informacjami o  Irlandii. Uczniowie zaprezentowali zdobyte wiadomości w formie plakatów, które można podziwiać na gazetce szkolnej. Jeden z plakatów został wzbogacony o uczniowskie nagrania audio i udostępniony w formie elektronicznej do obejrzenia i odsłuchania – zapraszamy. Prace te z pewnością przybliżą jeden z anglojęzycznych krajów innym uczniom, jak również będą dobrym wsparciem kulturowym dla nauczycieli przygotowujących się powoli do pierwszych mobilności, właśnie do Irlandii, w ramach projektu POWER „Innowacyjny nauczyciel - zmotywowany uczeń”

A. Lekston, E Wójcik

Prace uczniów 


 

 

KRÓLOWA ANGIELSKA

Przygotowania do pierwszej mobilności idą pełną parą.
Bilety lotnicze do Anglii dla nauczycielek wyjeżdżających na szkolenia w Bath już zakupione! 
A ostatnio w ramach comiesięcznej zabawy "Dzień bez pytania" uczniowie naszej szkoły,

aby dowiedzieć się, jakie czeka na nich wyzwanie,

musieli "rozszyfrować" wiadomość pozostawioną dla nich przez nauczycielki j. angielskiego.

Tym razem mogli się poczuć jak Królowa angielska Elżbieta II,

ponieważ musieli przygotować dla siebie koronę królewską. 
Przypomnijmy sobie, jak to wyglądało!

 

Poprawiony: wtorek, 15 stycznia 2019 00:19
 
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 

 

 

Copyright © 2019 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.