Dzisiaj jest: Piątek 14 Grudnia 2018 Imieniny obchodzą Alfred, Arseniusz, Izydor, Naum, Pompejusz, Sławobor, Spirydion Do końca roku zostało 18 dni. Zodiak: Strzelec
Archiwum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 19 listopada 2011 23:07

2010/2011

Wycieczka do Bochni i Krakowa

Dnia 31 maja 2011 roku odbyła się wycieczka do Kopalni Soli w Bochni oraz do kina IMAX na najnowszą część filmu „Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach”.

Spod szkoły wyjechaliśmy o godz. 800. Zaraz potem weszliśmy do kopalni. Zjechaliśmy windą 212 m pod ziemię, potem podróżowaliśmy kolejką, co było największą atrakcją. Pani przewodniczka dokładnie i bardzo ciekawie opowiedziała nam historię kopalni oraz jakie zagrożenia czyhały na górników. Świątynia, w której przez dłuższą chwilę przebywaliśmy, jest największą z sześciu dużych kaplic kopalni. Wisiał tam piękny obraz św. Kingi, który namalował uczeń Jana Matejki.

Drugą najlepszą atrakcją była baaardzo długa zjeżdżalnia, która miała około 150 m. Pan Tkaczyk jako jeden z niewielu zjechał na sam dół. Po wyjściu z kopalni było kupowanie pamiątek. Następnie udaliśmy się do Mc Donalda, a potem na film. Do domu wróciliśmy o 1950. Nasi opiekunowie Anetta Kowal, Barbara Wolczyńska i Paweł Tkaczyk przeliczyli ostatni raz wszystkich uczestników wycieczki. Wycieczka była super i liczymy na podobne atrakcje w przyszłym roku. Paulina Kucharska i Paulina Bałazy

 

 Dnia 26.05.2011 r. odbyła się wycieczka do oczyszczalni ścieków w Komorowie.

Uczestnikami byli uczniowie biorący udział w projekcie edukacyjnym z przedmiotów ścisłych  i młodzież z klasy 6 podstawówki i 2 gimnazjum, która   komfortowymi autobusami szkolnymi udała się do celu. Opiekę nad młodzieżą sprawowali pani A. Kowal, pani K. Adamczyk, pan Z. Słaby oraz pan M. Pogłódek.

                   Jechaliśmy ok. 30 min., po czym podzieliliśmy się na dwie grupy i rozpoczęliśmy zwiedzanie placówki.  Miła pani przewodnik sumiennie odpowiadała na zadawane przez nas  pytania wyjaśniając  nam funkcjonowanie tego miejsca. Dominowały tam swojskie zapachy, które nie każdemu przypadły do gustu, ale dzielnie wytrwaliśmy do końca . Wielu z nas robiło zdjęcia i nagrywało na dyktafon to, co przewodniczka miała nam do powiedzenia. Wykorzystamy to w naszych projektach.

              Gdy zmęczeni wróciliśmy do autokarów i chcieliśmy odpocząć do akcji wkroczyła gąsienica , która zaatakowała bezbronnych uczniów, spożywających posiłek. Bohaterski czyn jednego z uczestników wyprawy - Henryka Muchy, uratował sytuację przed totalną zagładą. Wycieczkę oceniamy za udaną, choć  krótką i trochę cuchnącą.

 Natalia Maj Karolina Ciepał

 

Mały mistrz matematyki

18 maja 2011r. w Zespole Szkół w Gołaczewach odbył się finał gminnego konkursu dla klas I-III- "Mały Mistrz Matematyki Gminy Wolbrom".

 Uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca:
w kategorii klas drugich: - Dominika Ciuła- VII - Wiktoria Krzyżanowska- XIII
W kategorii klas trzecich: -Kacper Topolski- I (został Małym Mistrzem Matematyki Gminy Wolbrom) -Kacper Żaba- VIII

 

Myślę, więc tworzę…

Po raz ostatni odsłaniamy rąbek tajemnicy naszych zajęć z Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Tym razem próbowaliśmy chociaż na chwilę stać się 

dorosłymi i tak, jak oni odkrywać sposoby osiągania wyznaczonego celu. Co prawda, tylko w formie zabawowej - ale się chyba udało.  Wczuwaliśmy się również w krótkie życie owadów. Poznaliśmy też zasady bezpiecznego spędzania czasu na wsi, a film "Rodzina Porażków" bardzo nam się podobał. W kosmosie też było ciekawie, szczególnie wtedy, gdy naszej pani nie chciało się zaświecić Słońce. Ale i tak zobaczyliśmy dzień i noc na naszej planiecie. Udało nam się również oszukać kompas - trzeba było tylko zgromadzić dużo metelu. Szkoda, że to już prawie koniec. Zapraszamy za to do naszej szkoły w czerwcu na prezentację naszych umiejętności. Nie wiemy, co przygotowuje dla nas nasza pani, bo to ma być niespodzianka, ale na pewno postaramy się wypaść jak najlepiej. Zapraszamy do galerii.

 

Gdybym był wirusem…

14 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się konferencja w ramach uroczystych obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Przebiegała pod hasłem: "Dbasz o zdrowie?- postaw na profilaktykę".

Aleksander Garlicki, Agata Knapik, Maria Izdebska oraz Małgorzata Stańczak zaprezentowali wykłady nawiązujące do wielu agadnień z zakresu zapobiegania infekcjom grypopodobnym.

Spotkanie było także okazją do rozstrzygnięcia konkursów ogłoszonych przez olkuski Sanepid. Laureatami Powiatowego Konkursu Literackiego pod hasłem: "Gdybym był mikroorganizmem (wirusem lub bakterią), to..."  w kategorii proza byli: Magdalena Świerczek (ZS Wierzchowisko)- I miejsce, Wioletta Kasprzyk (ZS nr 2 Bukowno)- II miejsce i Karolina Przybyła (ZS Wierzchowisko)- III miejsce.

W kategorii poezji dwa pierwsze miejsca zajęli Karolina Woźniak i Kamil Kasperczyk, drugie miejsce- Maria Woszczek, zaś trzecie- Honorata Formella. Wyróżnienie otrzymała Angelika Podgórska z ZS Wierzchowisko.

 

Angela Podgórska

 

Myślę, więc tworzę…

A oto trzecia odsłona zajęć dodatkowych Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". W tym miesiącu wzmacnialiśmy więż z naszym krajem pod hasłem "Jestem Polakiem". Posługiwaliśmy się również naszymi polskimi pieniędzmi - oczywiście na tyle, na ile umieliśmy. Zgłębialiśmy również tajniki naszego środowiska i uczyliśmy się, jak o niego dbać. I w końcu pokazaliśmy, że samodzielnie też umiemy sobie zorganizować zabawy. Jeśli pragniecie nas zobaczyć, to zapraszamy do naszej galerii.

Wojtek, serdecznie gratulujemy ! 

     Dnia 28.03.2011 roku w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Niedźwiedziu odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Rosyjskiego dla uczniów gimnazjów z woj. małopolskiego. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z gim. ze Skawiny, Krakowa, Zarzecza, Niedźwiedzia i oczywiście z Wierzchowiska. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania nauką j. rosyjskiego, popularyzacja wiedzy o naszych sąsiadach oraz stworzenie młodzieży możliwości sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół. 

    Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, w którym zmierzyli się z zawiłościami gramatyki i ortografii rosyjskiej, musieli wykazać się znajomością kultury, symboli i realiów rosyjskich, a także umiejętnością radzenia sobie z dłuższą formą wypowiedzi. Mieli na to 90 minut.

Poprawiony: poniedziałek, 25 września 2017 21:53
 
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

 

 

 

Copyright © 2018 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.