Dzisiaj jest: Poniedziałek 24 Listopada 2014 Imieniny obchodzą Dobrosław, Emilia, Emma, Flora, Franciszek, Gerard, Gerarda, Gerhard, Jan, Mina, Pęcisław, Protazy Do końca roku zostało 38 dni. Zodiak: StrzelecHalloween klas I-III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
niedziela, 23 listopada 2014 18:51

Listopad –to czas czarownic, duchów i upiorów. Uczniowie klas I-III zafascynowani tymi postaciami i w ich przebraniach świetnie bawili się na szkolnej dyskotece Halloween.. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

                                                               Barbara Kałwa

Poprawiony: niedziela, 23 listopada 2014 18:54
 
Wizyta pszczelarza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
niedziela, 23 listopada 2014 18:47

Na powitanie nowego tygodnia, dzieci spotkała miła niespodzianka. Przyszedł do uczniów kl. I-III miły pan z dziwnymi przyrządami. Okazało się że jest pszczelarzem i od wielu lat pasjonuje się pszczelarstwem. Pan Andziej Fira, mieszkaniec Wierzchowiska, w ciekawy sposób zapoznał dzieci z życiem, wyglądem i znaczeniem pszczół w środowisku. Zwrócił również uwagę na bezpieczne zachowanie się podczas spotkania z pszczołą czy osą. Pokazał przedmioty, tj. podkurzacz miotełkę oraz odsklepiacz i objaśnił ich zastosowanie. Dzieci zainteresowane tematem zadawały pytania i dzieliły się własnymi przeżyciami. Na zakończenie p. Andrzej zaprosił wszystkich uczestników do obejrzenia wiosną swojej pasieki.

                                                                                                                          Barbara Kałwa

Poprawiony: niedziela, 23 listopada 2014 18:50
 
Małgosia Malinowicz jedną z najlepszych w powiecie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Szybalska   
niedziela, 16 listopada 2014 17:03

     Dnia 7 listopada w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu miał miejsce  finał X edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Tropami kultur”. W tym roku organizatorzy wybrali za temat przewodni Gruzję. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej kulturą, sztuką i architekturą tego mało znanego kraju.
     Konkurs adresowany był do uczniów  klas IV-VI ze szkół podstawowych powiatu olkuskiego . Składał się z dwóch etapów: gminnego i powiatowego. W etapie gminnym komisja konkursowa zakwalifikowała 7 prac z każdej gminy do etapu powiatowego.
     W zmaganiach powiatowych uczestniczyło 42 uczniów. Naszą szkołę już po raz drugi reprezentowała uczennica klasy piątej, Małgosia Malinowicz, która, podobnie jak w ubiegłym roku, zajęła II miejsce w konkursie, a tym samym  udowodniła, że nie ma sobie równych w posługiwaniu się pastelami olejnymi . 
     Konkurs był doskonałą okazją do zapoznania się z kulturą Gruzji. Po wykonaniu prac plastycznych i słodkim poczęstunku dziewczęta i chłopcy wysłuchali wykładu, wygłoszonego przez Przemysława Nocunia ze Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Most do Gruzji” oraz wzięli udział w warsztacie tańca gruzińskiego przeprowadzonym przez Irine Shiukashvili - Gruzinkę polskiego pochodzenia, której miłość do tańca gruzińskiego towarzyszy od dzieciństwa.

alt       alt

Poprawiony: poniedziałek, 17 listopada 2014 13:56
 
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
piątek, 07 listopada 2014 08:13

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyły się już 6 listopada. Uczniowie klas V SP i III A gimnazjum pod kierownictwem p. Beaty Maj przedstawili wydarzenia z historii Polski i Europy, które doprowadziły do tego, że MAMY NIEPODLEGŁĄ. Przypomnieli, że wolności nie otrzymaliśmy za darmo, tylko wywalczyliśmy ją dzięki wielkiemu poświęceniu licznych patriotów. O krwawej drodze do wolności przypominały brzozowe krzyże, będące elementem dekoracji. Ozdobą montażu były piękne żołnierskie piosenki  wykonywane z dużym zaangażowaniem przez wojskowy oddział, utworzony z chłopcówz klasy V.

GALERIA ZDJĘĆ

Poprawiony: czwartek, 13 listopada 2014 19:33
 
Klasy 1. i 2. gimnazjum w Warszawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
poniedziałek, 20 października 2014 19:43

        9 i 10 października byliśmy na wycieczce w Warszawie. Mieliśmy świetną panią przzewodnik, która wymyślała nam różne nazwy typu: "Pisklaki", "Orły", "Koteczki" itp. [p. Lidia Musiał- przypis redakcji ;)]

        W pierwszym dniu wstaliśmy wcześnie rano, żeby zdążyć na umówioną godzinę w Planetarium. zaraz po filmie w planetarium pojechaliśmy na Stadion Narodowy, gdzie zrobiliśmy mnóstwo zdjęć. Następnie odwiedziliśmy Sejm. Oprowadzała nas po nim pani poseł Lidia Gądek. Fajnie było zobaczyć na żywo to, co widzi się w telewizji. Byliśmy też w Łazienkach, pod pomnikami Chopina i Piłsudskiego. Widzieliśmy też Belweder, ale i tak najlepsze widokibyły z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki. 

WSPOMNIENIA PIERWSZEGO DNIA

      Na drugi dzień mieliśmy pobudkę nieco później. Zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy dalej zwiedzać Warszawę. Najpierw Centrum Nauki Kopernik, w którym świetnie się bawiliśmy. Następnie pojechaliśmy na obiad do Kancelarii Prezydenckiej. Spotkaliśmy nawet naszego dawnego pana kierowcę. Byliśmy też w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie było naprawdę przerażająco, po czym pojechaliśmy na Powązki. Widzieliśmy groby różnych znanych osób w tym bohaterów "Kamieni na szaniec". Byliśmy też na Starówce. Widzieliśmy Syrenkę Warszawską. Na koniec zostawiliśmy sobie Grób Nieznanego Żołnierza. W drodze powrotnej w autobusie było bardzo wesoło.

Dominika Berkowicz

WSPOMNIENIA DRUGIEGO DNIA

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 19:58
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

 

 

Copyright © 2014 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.