Dzisiaj jest: Niedziela 29 Listopada 2015 Imieniny obchodzą Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter Do końca roku zostało 33 dni. Zodiak: StrzelecKonkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
czwartek, 26 listopada 2015 10:18

25 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap XIV Edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla edukacji wczesnoszkolnej pod hasłem „Podróże małe i duże”.

Komisja konkursowa w składzie: p. Jolanta Domagała, p. Beata Maj, p. Barbara Wolczyńska i p. Anna Milejska wysłuchała recytacji kilkunastu przedstawicieli kl. I-III. Ogłoszenie wyników nastąpiło po gościnnych występach kl. „0”- Maluchy i kl. „0”- Starszaki.

A oto wyniki:

I miejsce i tytuł „Mistrza Recytacji Szkoły Podstawowej im. Kard. S. Wyszyńskiego w Wierzchowisku” zdobyła Adrianna Gajda (kl. III)

II miejsce i tytuł „Wicemistrza Recytacji Szkoły Podstawowej im. Kard. S. Wyszyńskiego w Wierzchowisku” w tym roku zdobyły Aleksandra Pałka (kl. II a) i Sabina Mazela (kl. I).

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu, a zwycięzcom życzymy powodzenia na gminnym etapie, który odbędzie się 10 grudnia 2015 r.

Anna Milejska

Poprawiony: czwartek, 26 listopada 2015 10:24
 
Dyskoteka dla najmłodszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
niedziela, 22 listopada 2015 22:11

 

W środowy wieczór, 27 października szkoła zamieniła się w miejsce tańca i muzyki. Dzieci z klas I-III w przepięknych przebraniach doskonale bawiły się przy znanych im utworach muzycznych. Królowały „Kaczuchy”, „Pszczółka Maja”, „Makarena”, „Pociąg” i inne przeboje. Po wspaniałej zabawie, w świetnych humorach, pod opieką rodziców najmłodsi tancerze opuścili „szkolne mury”.

R. Chmielarz, B. Grojec

Poprawiony: niedziela, 22 listopada 2015 22:20
Więcej…
 
Spotkanie z ciekawym człowiekiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
wtorek, 17 listopada 2015 15:04

10 XI 2015 r. w ramach obchodów Święta Niepodległości gościliśmy w naszej szkole Pana Jana Kołodzieja, lokalnego artystę - rzemieślnika, wyrabiającego własnoręcznie repliki szabli i uzbrojenia żołnierza polskiego od XV do XX wieku.

 Pan Kołodziej na spotkaniu z uczniami klas I-III opowiedział o bitwach wojska polskiego na przestrzeni dziejów naszej Ojczyzny, prezentując broń, którą w danym okresie walczono. Dzieci wykazały bardzo duże zainteresowanie tematem spotkania, reagując na opowiadanie zaproszonego gościa licznie zadawanymi pytaniami.

                                                                                                                   Barbara Kałwa

Poprawiony: czwartek, 19 listopada 2015 09:07
 
Przedstawienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
niedziela, 15 listopada 2015 20:41

„...Kiedyś przyjdzie taki dzień,

że spełni się Twój najpiękniejszy sen.

Teraz nie wiesz jak i gdzie...”

To motto zawarte było w jednej z piosenek musicalu, na który wybrały się 22.10.2015 r. do Domu Kultury w Wolbromiu dzieci z klas 0-III. Przepiękne widowisko pt. „O małej syrence w niejednej piosence” przygotowane było przez aktorów z Teatru Moich Marzeń z Chorzowa, którzy przenieśli widzów w krainę fantazji. Dzieci żywo reagowały na postaci z bajki. Wraz z bohaterami: Syrenką Vivien, stanowczym ojcem królem Nefrytą, zabawnym krabem, podstępną wiedźmą i przystojnym księciem tańczyły, śpiewały, klaskały. Barwny i fantastyczny spektakl wywołał uśmiech na twarzy najmłodszych, którzy zapewne zniecierpliwością będą oczekiwali na kolejną propozycję przedstawienia Teatru Moich Marzeń.

Bożena Grojec, Renata Chmielarz

  

 

  

Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2015 20:49
 
Narodowe Świeto Niepodległosci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
wtorek, 10 listopada 2015 22:11

 

 

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych dla nas- Polaków świąt państwowych. Ten szczególny dzień nie tylko przypomina nam krwawą przeszłość Ojczyzny, lecz przede wszystkim jest lekcją współczesnego patriotyzmu. Ma nam przypominać, jaką cenę zapłaciliśmy za wolność oraz uczyć, że choć patriotyzm jest indywidualną sprawą każdego człowieka, to obowiązek obrony niepodległości spoczywa na każdym Polaku. A patriotyzm może uzewnętrzniać się w różny sposób.

Poprawiony: wtorek, 10 listopada 2015 22:17
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

 

 

 

 

Copyright © 2015 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.