Dzisiaj jest: Czwartek 29 Stycznia 2015 Imieniny obchodzą Franciszek Salezy, Gilda, Hanna, Walerian, Waleriana, Waleriusz, Zdzisław Do końca roku zostało 337 dni. Zodiak: WodnikKonkursy plastyczne w klasach 4-6 i gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Szybalska   
wtorek, 06 stycznia 2015 16:50

     W ciągu ostatnich miesięcy w Zespole Szkół w Wierzchowisku zorganizowano kilka konkursów plastycznych.
     Pierwszy z nich odbył się w październiku. Był adresowany do uczniów klas 4-6. Dotyczył kultury, sztuki i architektury Gruzji. Zadaniem uczestników było namalowanie pastelami obrazka kojarzącego się z tym krajem. W zmaganiach konkursowych uczestniczyła cała klasa V. Jury pod przewodnictwem pani Barbary Szybalskiej wyłoniło trzy najlepsze prace. Pierwsze miejsce zdobyła Małgosia Malinowicz, drugie – Daria Nocoń, natomiast trzecie przyznano Przemkowi Brodzie.
     Małgosia Malinowicz reprezentowała naszą szkołę w etapie gminnym konkursu, który odbył się 24.10.2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wolbromiu . Zakwalifikowała się też do etapu powiatowego. W etapie powiatowym , który sfinalizowano 07.11.2014 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Olkuszu, zajęła II miejsce.
     Kolejny konkurs przeprowadzono w listopadzie. Nosił tytuł „Radość świąt Bożego Narodzenia”. Jego uczestnicy musieli wykonać dowolną techniką pracę plastyczną przedstawiającą symbole świąt. W konkursie wzięło udział 50 uczniów. W kategorii szkoła podstawowa zwyciężyła Małgosia Malinowicz z klasy V. Na drugim miejscu uplasowały się: Magda Grojec z klasy IV oraz Wiktoria Rachwał z klasy VI. Trzecia lokata przypadła w udziale Amelce Sułkowskiej z klasy IV. W kategorii gimnazjum lista laureatów przedstawia się następująco:
 I miejsce – Klaudia Fijor, klasa I A
II miejsce – Kinga Grojec, klasa I A
III miejsce – Julia Brodzińska, klasa III A

     Wszystkie zwycięskie prace zostały przesłane do Polskiego Radia  i tym sposobem nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Choinki Jedynki” organizowanej przez Program 1. Celem akcji jest wsparcie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji Andrzeja Brandstattera "Pro Artis" ( szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.polskieradio.pl ).
     To jeszcze nie koniec konkursów bożonarodzeniowych. W grudniu nasi uczniowie: Michałek Bielak z klasy I a szkoły podstawowej oraz Piotrek Musiał z klasy I A gimnazjum wzięli udział w gminnym konkursie na kartkę świąteczną, zorganizowanym przez Dom Kultury w Wolbromiu. Konkurs nie należał do najłatwiejszych, bowiem na zaprojektowanej przez siebie kartce należało umieścić logo DK. 
     Grudzień okazał się bardzo pracowitym miesiącem, gdyż spora grupka naszych kolegów i koleżanek zaangażowała się w przygotowanie ozdób świątecznych. W konkursie na najciekawszą ozdobę wzięło udział 23 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Z uwagi na duże walory artystyczne większości prac komisja konkursowa postanowiła przyznać 14 równorzędnych wyróżnień. Zdobyli je:
1) Zuzanna Kałwa, klasa VI
2) Piotr Waszkiewicz, klasa Vi
3) Wiktor Blasik, klasa IV
4) Gabriela Kurbiel, klasa VI
5) Wiktoria Rachwał, klasa VI
6) Daria Nocoń, klasa IV
7) Mateusz Grojec, klasa VI
8) Kinga Płoszaj, klasa II A G
9) Katarzyna Grojec, klasa II A G
10) Aleksandra Szatan, klasa II A G
11) Aneta Bałazy, klasa III A G
12) Paweł Bielach, klasa I A G
13) Jakub Garus, klasa I A G
14) Kacper Żaba, klasa I A G
     Prace konkursowe trafiły na kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony dla uczniów wyjeżdżających w czerwcu na „Zieloną Szkołę”. 
     Uczestnikom i zwycięzcom wszystkich konkursów należą się wielkie brawa i gratulacje. Jednocześnie zachęcamy i zapraszamy do udziału w kolejnych potyczkach plastycznych.


 alt

Poprawiony: środa, 07 stycznia 2015 09:36
 
Konkursy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
niedziela, 28 grudnia 2014 20:09

Okres świąteczny był w naszej szkole bardzo pracowity.Uczniowie przygotowywali się do trzech konkursów.Pierwszy był pod hasłem: „Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy -wiersze znane
i mniej znane” organizowany w ramach konkursu „Mały Mistrz Recytacji Powiatu Olkuskiego”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów, a oceniało jury w składzie:Jolanta Domagała, Aleksandra Rams, Anita Sikorska,Barbara Szybalska.Eliminacje szkolne wyłoniły następujących kandydatów,którzy będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach gminnych.

Mistrz Recytacji- Ada Gajda kl. II

Wicemistrzowie Recytacji-Ewa Straszak kl. I i Natalia Dela kl. III

Wyróżnienie-Bartosz Baran, Kinga Bomba,Kacper Waszkiewicz

Kolejny to konkurs plastyczny „Wkrótce Święta” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wolbromiu -Filia w Wierzchowisku.W konkursie wzięło udział 32 uczniów
z kl. 0-III. Komisja w składzie: Renata Chmielarz,Jolanta Domagała,Bożena Grojec,Barbara Szybalska postanowiła przyznać 5 nagród i 27 wyróżnień.

Nagrody otrzymali:Nikol Duch kl. Ib, Adrianna Gajda kl. II, Wiktoria Pielka kl. Ia, Kacper Waszkiewicz kl. III, Marcin Żaba kl. 0.

Wyróżnienia:

  • kl.0 :Nikola Baran,Antonina Biedroń,Milena Konieczna,Wiktor Kurbiel,EmiliaKyzioł,Natalia Pacia,Nadia Płoszaj;
  • kl.Ia: Laura Bijo;
  • kl. Ib:Kacper Baran,Karolina Błaut,Zuzanna Biedroń,Nikola Garus, Szymon Gancarczyk,Mikołaj Kruszak,Kacper Micuła,Julia Topolska;
  • kl. II:Kinga Bomba,Kinga Ciepał,Monika Konieczna,Kamil Maciora,Dominika Micuła,Mikołaj Płoszaj,Iga Straszak;
  • kl. III:Bartosz Baran,Filip Kwiecień,Paulina Micuła,Kacper Skinderowicz;

Ostatni z konkursów był w formie kolędowania. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas I-III.Komisja w składzie: Jolanta Domagała, Krystyna Gorynowicz wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce –Nikol Duch,Karolina Błaut kl. Ib

II miejsce – Michał Konieczny, Zuzia Mirek kl.III, Julia Pluta,Wiktoria Soska kl.Ib

III miejsce – Nikola Garus, Zuzia Biedroń kl. Ib, Wiktoria Pielka, Weronika Grzebinoga, Julia Prusek kl. Ia

Wyróżnienie – Kinga Bomba kl. II

W konkursie brali również udział – Kacper Waszkiewicz kl. III, Julia Patej, Jakub Żak, Ania Mazela kl. II.

Wszystkie konkursy cieszyły się ogromną popularnością. Oprócz burzliwych oklasków uczestnicy otrzymali także nagrody. W konkursie plastycznym przygotowała je i wręczyła Pani Jolanta Domagała – bibliotekarka. Sponsorem nagród w Konkursie Kolęd i Pastorałek była Rada Rodziców. Prace plastyczne zostały sprzedane na szkolnym kiermaszu, a uzyskane pieniądze przeznaczone są dla uczniów wyjeżdzających na „Zieloną Szkołę”.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom. Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Bożena Grojec, Renata Chmielarz

 
A co Ty dasz Jezusowi? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
niedziela, 21 grudnia 2014 20:39

Już 21. raz w spotkaliśmy się w murach szkoły na tradycyjnej wigilii. Nie mogło zabraknąć pięknego przedstawienia jasełkowego, przygotowanego tym razem przez klasę IV pod kierunkiem p. Eweliny Wójcik. Całe przedsięwzięcie wsparły również Natalia, Klaudia i Kinga, pięknie śpiewając kolędy i pastorałki.

Poprawiony: niedziela, 21 grudnia 2014 20:41
Więcej…
 
Sukces Natalii Balik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Szybalska   
poniedziałek, 15 grudnia 2014 16:06

         5 grudnia 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu odbył się Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej oraz innych poetów współczesnych. Hasło tegorocznej, ósmej już edycji konkursu brzmiało: W poszukiwaniu miłości i sensu życia".

W części recytatorskiej wystąpiło 33 uczestników, w części muzycznej - 27 wokalistów, w tym dwie uczennice reprezentujące naszą szkołę: Klaudia Grojec oraz Natalia Balik. Na scenie królowały uniwersalne, ponadczasowe i nieśmiertelne przeboje autorstwa Agnieszki Osieckiej, takie jak: „Nie żałuję”, „Okularnicy”, „Miasteczko cud", „Dajmy się zaskoczyć miłości", „Uciekaj, moje serce", „Niech żyje bal". Klaudia zaśpiewała piosenkę pt. „Syberiada” autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego, którą w oryginale wykonuje duet: Ania Wyszkoni, Piotr Cugowski, Natalia natomiast zaprezentowała utwór Agnieszki Osieckiej pt. „Chłopak z drewna”, kojarzony na co dzień z interpretacją Urszuli Sipińskiej.

Widowisko było bardzo udane. Popisy młodych artystów oceniało jury w składzie: dr Przemysław Kania – aktor Teatru Zagłębia, mgr Halina Świtlicka – polonistka, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Olkuszu, mgr Paulina Stach – sopran, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz mgr Wojciech Taborek – muzykolog. W gronie zwycięzców znalazła się uczennica naszego gimnazjum, Natalka, która zdeklasowała wszystkich rywali zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Poziom konkursu był w tym roku bardzo wysoki, tym bardziej cieszy wygrana naszej koleżanki.

    
 

 

 

Poprawiony: wtorek, 06 stycznia 2015 16:48
 
Święty Mikołaj PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
niedziela, 07 grudnia 2014 17:42

„Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.

Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci.”

Już od samego rana „zerówkowicze” oraz uczniowie z klas I-III z niecierpliwością wyczekiwały Św. Mikołaja. Uważnie nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka tego znakomitego gościa. Pomimo braku białego puchu, jak co roku w asyście swoich pomocników przybył 4 grudnia do naszej szkoły, aby wręczyć prezenty. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Śpiewały piosenki, tańczyły, obiecywały wzorowe zachowanie w domu i w szkole. Na koniec Św. Mikołaj obdarował wszystkich „super” prezentami. Śmiechu i radości było wiele. Do zobaczenia w przyszłym roku Św. Mikołaju!

B.Grojec,R.Chmielarz

GALERIA

Poprawiony: środa, 17 grudnia 2014 13:18
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

 

 

 

 

Copyright © 2015 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.