Dzisiaj jest: Wtorek 21 Października 2014 Imieniny obchodzą Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta, Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz, Urszula, Wszebora Do końca roku zostało 72 dni. Zodiak: WagaKlasy 1. i 2. gimnazjum w Warszawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
poniedziałek, 20 października 2014 19:43

        9 i 10 października byliśmy na wycieczce w Warszawie. Mieliśmy świetną panią przzewodnik, która wymyślała nam różne nazwy typu: "Pisklaki", "Orły", "Koteczki" itp. [p. Lidia Musiał- przypis redakcji ;)]

        W pierwszym dniu wstaliśmy wcześnie rano, żeby zdążyć na umówioną godzinę w Planetarium. zaraz po filmie w planetarium pojechaliśmy na Stadion Narodowy, gdzie zrobiliśmy mnóstwo zdjęć. Następnie odwiedziliśmy Sejm. Oprowadzała nas po nim pani poseł Lidia Gądek. Fajnie było zobaczyć na żywo to, co widzi się w telewizji. Byliśmy też w Łazienkach, pod pomnikami Chopina i Piłsudskiego. Widzieliśmy też Belweder, ale i tak najlepsze widokibyły z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki. 

WSPOMNIENIA PIERWSZEGO DNIA

      Na drugi dzień mieliśmy pobudkę nieco później. Zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy dalej zwiedzać Warszawę. Najpierw Centrum Nauki Kopernik, w którym świetnie się bawiliśmy. Następnie pojechaliśmy na obiad do Kancelarii Prezydenckiej. Spotkaliśmy nawet naszego dawnego pana kierowcę. Byliśmy też w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie było naprawdę przerażająco, po czym pojechaliśmy na Powązki. Widzieliśmy groby różnych znanych osób w tym bohaterów "Kamieni na szaniec". Byliśmy też na Starówce. Widzieliśmy Syrenkę Warszawską. Na koniec zostawiliśmy sobie Grób Nieznanego Żołnierza. W drodze powrotnej w autobusie było bardzo wesoło.

Dominika Berkowicz

WSPOMNIENIA DRUGIEGO DNIA

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 19:58
 
Gimnazjada Małopolska-Indywidualne biegi przełajowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
czwartek, 16 października 2014 18:21

Wrzesień i październik to tradycyjnie miesiące przewidziane dla indywidualnych biegów przełajowych. Jak co roku reprezentanci naszego Zespołu Szkół brali udział w międzyszkolnej rywalizacji najpierw na poziomie gminy i miasta Wolbrom, następnie powiatu Olkuskiego. Oba szczeble ukończyły szczęśliwie(1 i 2 miejsce, 3 i 4 miejsce) dwie nasze uczennice gimnazjum, które jako  jedyne z naszej szkoły wywalczyły również awans na Małopolską Gimnazjadę w Nowym Targu.

Ola Szatan i Dorota Piputa, bo o nich mowa, godnie reprezentowały nas na zawodach wojewódzkich w Nowym Targu(2014.10.08). Na odbywających się na terenie nowotarskiego lotniska zawodach nasze uczennice uplasowały się odpowiednio na 48 i 56 lokacie(wyniki nieoficjalne)

Należy dodać, że w każdej kategorii wiekowej startowało ponad 100 biegaczek. Można zatem powiedzieć, że nasze sportsmenki uplasowały się w połowie stawki najlepszych biegaczek Małopolski.

Tegoroczne zawody zgromadziły około 2000 dzieci i młodzieży z naszego województwa

Dla Doroty Piputy start w Małopolskiej Gimnazjadzie był debiutem. Ola Szatan wystąpiła na zawodach tej rangi już po raz drugi( pierwszy raz jako uczennica klasy I).

Gratulacje!

Wyniki można zobaczyć na stronie Małopolskiego SZS.

Marcin Pogłódek

Poprawiony: czwartek, 16 października 2014 18:29
 
Ślubowanie pierwszoklasistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
wtorek, 14 października 2014 19:17

13 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Komisji Edukacji Narodowej i wszystkich nauczycieli. Jednak tego dnia tak naprawdę najważniejsi byli najmłodsi członkowie społeczności szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

SZKOŁA PODSTAWOWA

GIMNAZJUM

 
Dzień Chłopaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
sobota, 11 października 2014 18:00

29 czy 30 września jest Dzień Chłopaka? - choć zdania dziewcząt z naszej szkoły były podzielone, nie przeszkodziło im to w przygotowaniu dla swoich kolegów drobnych niespodzianek. Pomysły były chwilami zadziwiające- mieliśmy nagły wzrost liczby uczniów płci męskiej, po szkole biegały grupki dziewczynek w podkolanówkach, z piegami i kitkami na głowie, a nawet cała dość liczna zgraja Smurfów. Wszyscy bawili się świetnie, w czym troszkę pomogły łakocie od dziewcząt z Samorządu Uczniowskiego.

GALERIA ZDJĘĆ

Poprawiony: sobota, 11 października 2014 18:15
 
Godziny pracy świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
sobota, 30 sierpnia 2014 20:39

W roku szkolnym 2014/2015 ulegają zmianie godziny pracy świetlicy szkolnej.

Od poniedziałku do piątku świetlica będzie czynna

w godzinach od 700 do  755 oraz od 1130 do 1515

( po godzinie 14 25-osobisty odbiór dziecka przez rodziców lub wyznaczonych opiekunów- BRAK ODWOZU)

Aby dziecko zostało objęte opieką świetlicową rodzice winni złożyć w sekretariacie szkoły odpowiedni wniosek

(druk do pobrania w sekretariacie w dniu 1 września).

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

 

 

Copyright © 2014 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.