Dzisiaj jest: Sobota 7 Marca 2015 Imieniny obchodzą Felicja, Nadmir, Paweł, Polikarp, Tomasz Do końca roku zostało 300 dni. Zodiak: RybaJest jeden taki dzień w roku, to święto babci i dziadka, łza się kręci w oku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
poniedziałek, 16 lutego 2015 18:42

30.01.2015 r., w słoneczny, zimowy dzień dzieci z klas „0”, Ia, Ib, III przygotowały bogaty program artystyczny dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta. Licznie zgromadzonych gości powitała Pani Wicedyrektor Barbara Kałwa. Następnie przekazała „mikrofon” dzieciom, które wierszem, piosenką i tańcem udowadniały, jak bardzo kochają swoich dziadków.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Potem wnukowie zaprosili swoich dziadków do wspólnej zabawy. Królowały kaczuchy, walce i disco polo. Na zakończenie dzieci odśpiewały tradycyjne „sto lat” i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i prezenty. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który przygotowały niezawodne mamy.

Mamy nadzieję, że nasi goście spędzili ze swoimi wnukami miłe chwile. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy za rok.

 

R. Chmielarz, M. Dela, B. Grojec

TAK SIĘ BAWILIŚMY!

Poprawiony: wtorek, 24 lutego 2015 16:10
 
Już po raz trzynasty... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
niedziela, 01 lutego 2015 20:06

22 stycznia 2015r. odbył się w Zespole Szkół nr 2 w WolbromiuGminny Konkurs Recytatorski dla edukacji wczesnoszkolnej. Hasłem przewodnim było: „Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy- wiersze znane i mniej znane”.23 uczniów z 8 szkół rywalizowało o tytuł Mistrza Recytacji Gminy Wolbrom.

Naszą szkołę reprezentowały wyłonione w etapie szkolnym trzy uczennice: Ewa Straszak kl. Ia, Ada Gajda kl.II i Natalia Dela kl.III.

Poziom konkursu był wysoki, uczniowie profesjonalnie zaprezentowali przygotowane utwory. Natalia Dela recytując wiersz Jana Brzechwy pt. „Żołądek” zdobyła II miejsce i otrzymała tytuł Wicemistrza Recytacji Gminy Wolbrom.

Laureaci, jako przedstawiciele Miasta i Gminy Wolbrom wezmą udział w etapie powiatowym, który odbędzie się 12 lutego 2015r. w Galerii MBWA w Olkuszu.

Życzymy im powodzenia!

  Renata Chmielarz

Poprawiony: niedziela, 01 lutego 2015 20:13
 
Konkursy plastyczne w klasach 4-6 i gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Szybalska   
wtorek, 06 stycznia 2015 16:50

     W ciągu ostatnich miesięcy w Zespole Szkół w Wierzchowisku zorganizowano kilka konkursów plastycznych.
     Pierwszy z nich odbył się w październiku. Był adresowany do uczniów klas 4-6. Dotyczył kultury, sztuki i architektury Gruzji. Zadaniem uczestników było namalowanie pastelami obrazka kojarzącego się z tym krajem. W zmaganiach konkursowych uczestniczyła cała klasa V. Jury pod przewodnictwem pani Barbary Szybalskiej wyłoniło trzy najlepsze prace. Pierwsze miejsce zdobyła Małgosia Malinowicz, drugie – Daria Nocoń, natomiast trzecie przyznano Przemkowi Brodzie.
     Małgosia Malinowicz reprezentowała naszą szkołę w etapie gminnym konkursu, który odbył się 24.10.2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wolbromiu . Zakwalifikowała się też do etapu powiatowego. W etapie powiatowym , który sfinalizowano 07.11.2014 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Olkuszu, zajęła II miejsce.
     Kolejny konkurs przeprowadzono w listopadzie. Nosił tytuł „Radość świąt Bożego Narodzenia”. Jego uczestnicy musieli wykonać dowolną techniką pracę plastyczną przedstawiającą symbole świąt. W konkursie wzięło udział 50 uczniów. W kategorii szkoła podstawowa zwyciężyła Małgosia Malinowicz z klasy V. Na drugim miejscu uplasowały się: Magda Grojec z klasy IV oraz Wiktoria Rachwał z klasy VI. Trzecia lokata przypadła w udziale Amelce Sułkowskiej z klasy IV. W kategorii gimnazjum lista laureatów przedstawia się następująco:
 I miejsce – Klaudia Fijor, klasa I A
II miejsce – Kinga Grojec, klasa I A
III miejsce – Julia Brodzińska, klasa III A

     Wszystkie zwycięskie prace zostały przesłane do Polskiego Radia  i tym sposobem nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Choinki Jedynki” organizowanej przez Program 1. Celem akcji jest wsparcie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji Andrzeja Brandstattera "Pro Artis" ( szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.polskieradio.pl ).
     To jeszcze nie koniec konkursów bożonarodzeniowych. W grudniu nasi uczniowie: Michałek Bielak z klasy I a szkoły podstawowej oraz Piotrek Musiał z klasy I A gimnazjum wzięli udział w gminnym konkursie na kartkę świąteczną, zorganizowanym przez Dom Kultury w Wolbromiu. Konkurs nie należał do najłatwiejszych, bowiem na zaprojektowanej przez siebie kartce należało umieścić logo DK. 
     Grudzień okazał się bardzo pracowitym miesiącem, gdyż spora grupka naszych kolegów i koleżanek zaangażowała się w przygotowanie ozdób świątecznych. W konkursie na najciekawszą ozdobę wzięło udział 23 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Z uwagi na duże walory artystyczne większości prac komisja konkursowa postanowiła przyznać 14 równorzędnych wyróżnień. Zdobyli je:
1) Zuzanna Kałwa, klasa VI
2) Piotr Waszkiewicz, klasa Vi
3) Wiktor Blasik, klasa IV
4) Gabriela Kurbiel, klasa VI
5) Wiktoria Rachwał, klasa VI
6) Daria Nocoń, klasa IV
7) Mateusz Grojec, klasa VI
8) Kinga Płoszaj, klasa II A G
9) Katarzyna Grojec, klasa II A G
10) Aleksandra Szatan, klasa II A G
11) Aneta Bałazy, klasa III A G
12) Paweł Bielach, klasa I A G
13) Jakub Garus, klasa I A G
14) Kacper Żaba, klasa I A G
     Prace konkursowe trafiły na kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony dla uczniów wyjeżdżających w czerwcu na „Zieloną Szkołę”. 
     Uczestnikom i zwycięzcom wszystkich konkursów należą się wielkie brawa i gratulacje. Jednocześnie zachęcamy i zapraszamy do udziału w kolejnych potyczkach plastycznych.


 alt

Poprawiony: środa, 07 stycznia 2015 09:36
 
Konkursy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
niedziela, 28 grudnia 2014 20:09

Okres świąteczny był w naszej szkole bardzo pracowity.Uczniowie przygotowywali się do trzech konkursów.Pierwszy był pod hasłem: „Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy -wiersze znane
i mniej znane” organizowany w ramach konkursu „Mały Mistrz Recytacji Powiatu Olkuskiego”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów, a oceniało jury w składzie:Jolanta Domagała, Aleksandra Rams, Anita Sikorska,Barbara Szybalska.Eliminacje szkolne wyłoniły następujących kandydatów,którzy będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach gminnych.

Mistrz Recytacji- Ada Gajda kl. II

Wicemistrzowie Recytacji-Ewa Straszak kl. I i Natalia Dela kl. III

Wyróżnienie-Bartosz Baran, Kinga Bomba,Kacper Waszkiewicz

Kolejny to konkurs plastyczny „Wkrótce Święta” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wolbromiu -Filia w Wierzchowisku.W konkursie wzięło udział 32 uczniów
z kl. 0-III. Komisja w składzie: Renata Chmielarz,Jolanta Domagała,Bożena Grojec,Barbara Szybalska postanowiła przyznać 5 nagród i 27 wyróżnień.

Nagrody otrzymali:Nikol Duch kl. Ib, Adrianna Gajda kl. II, Wiktoria Pielka kl. Ia, Kacper Waszkiewicz kl. III, Marcin Żaba kl. 0.

Wyróżnienia:

  • kl.0 :Nikola Baran,Antonina Biedroń,Milena Konieczna,Wiktor Kurbiel,EmiliaKyzioł,Natalia Pacia,Nadia Płoszaj;
  • kl.Ia: Laura Bijo;
  • kl. Ib:Kacper Baran,Karolina Błaut,Zuzanna Biedroń,Nikola Garus, Szymon Gancarczyk,Mikołaj Kruszak,Kacper Micuła,Julia Topolska;
  • kl. II:Kinga Bomba,Kinga Ciepał,Monika Konieczna,Kamil Maciora,Dominika Micuła,Mikołaj Płoszaj,Iga Straszak;
  • kl. III:Bartosz Baran,Filip Kwiecień,Paulina Micuła,Kacper Skinderowicz;

Ostatni z konkursów był w formie kolędowania. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas I-III.Komisja w składzie: Jolanta Domagała, Krystyna Gorynowicz wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce –Nikol Duch,Karolina Błaut kl. Ib

II miejsce – Michał Konieczny, Zuzia Mirek kl.III, Julia Pluta,Wiktoria Soska kl.Ib

III miejsce – Nikola Garus, Zuzia Biedroń kl. Ib, Wiktoria Pielka, Weronika Grzebinoga, Julia Prusek kl. Ia

Wyróżnienie – Kinga Bomba kl. II

W konkursie brali również udział – Kacper Waszkiewicz kl. III, Julia Patej, Jakub Żak, Ania Mazela kl. II.

Wszystkie konkursy cieszyły się ogromną popularnością. Oprócz burzliwych oklasków uczestnicy otrzymali także nagrody. W konkursie plastycznym przygotowała je i wręczyła Pani Jolanta Domagała – bibliotekarka. Sponsorem nagród w Konkursie Kolęd i Pastorałek była Rada Rodziców. Prace plastyczne zostały sprzedane na szkolnym kiermaszu, a uzyskane pieniądze przeznaczone są dla uczniów wyjeżdzających na „Zieloną Szkołę”.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom. Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Bożena Grojec, Renata Chmielarz

 
A co Ty dasz Jezusowi? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
niedziela, 21 grudnia 2014 20:39

Już 21. raz w spotkaliśmy się w murach szkoły na tradycyjnej wigilii. Nie mogło zabraknąć pięknego przedstawienia jasełkowego, przygotowanego tym razem przez klasę IV pod kierunkiem p. Eweliny Wójcik. Całe przedsięwzięcie wsparły również Natalia, Klaudia i Kinga, pięknie śpiewając kolędy i pastorałki.

Poprawiony: niedziela, 21 grudnia 2014 20:41
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

 

 

 

 

Copyright © 2015 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.