Dzisiaj jest: Czwartek 18 Grudnia 2014 Imieniny obchodzą Bogusław, Gracjan, Gracjana, Laurencja, Wilibald, Wszemir Do końca roku zostało 14 dni. Zodiak: StrzelecSukces Natalii Balik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Szybalska   
poniedziałek, 15 grudnia 2014 16:06

         5 grudnia 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu odbył się Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej oraz innych poetów współczesnych. Hasło tegorocznej, ósmej już edycji konkursu brzmiało: W poszukiwaniu miłości i sensu życia".

W części recytatorskiej wystąpiło 33 uczestników, w części muzycznej - 27 wokalistów, w tym dwie uczennice reprezentujące naszą szkołę: Klaudia Grojec oraz Natalia Balik. Na scenie królowały uniwersalne, ponadczasowe i nieśmiertelne przeboje autorstwa Agnieszki Osieckiej, takie jak: „Nie żałuję”, „Okularnicy”, „Miasteczko cud", „Dajmy się zaskoczyć miłości", „Uciekaj, moje serce", „Niech żyje bal". Klaudia zaśpiewała piosenkę pt. „Syberiada” autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego, którą w oryginale wykonuje duet: Ania Wyszkoni, Piotr Cugowski, Natalia natomiast zaprezentowała utwór Agnieszki Osieckiej pt. „Chłopak z drewna”, kojarzony na co dzień z interpretacją Urszuli Sipińskiej.

Widowisko było bardzo udane. Popisy młodych artystów oceniało jury w składzie: dr Przemysław Kania – aktor Teatru Zagłębia, mgr Halina Świtlicka – polonistka, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Olkuszu, mgr Paulina Stach – sopran, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz mgr Wojciech Taborek – muzykolog. W gronie zwycięzców znalazła się uczennica naszego gimnazjum, Natalka, która zdeklasowała wszystkich rywali zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Poziom konkursu był w tym roku bardzo wysoki, tym bardziej cieszy wygrana naszej koleżanki.

alt  alt  alt
 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 15 grudnia 2014 20:53
 
Święty Mikołaj PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
niedziela, 07 grudnia 2014 17:42

„Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.

Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci.”

Już od samego rana „zerówkowicze” oraz uczniowie z klas I-III z niecierpliwością wyczekiwały Św. Mikołaja. Uważnie nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka tego znakomitego gościa. Pomimo braku białego puchu, jak co roku w asyście swoich pomocników przybył 4 grudnia do naszej szkoły, aby wręczyć prezenty. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Śpiewały piosenki, tańczyły, obiecywały wzorowe zachowanie w domu i w szkole. Na koniec Św. Mikołaj obdarował wszystkich „super” prezentami. Śmiechu i radości było wiele. Do zobaczenia w przyszłym roku Św. Mikołaju!

B.Grojec,R.Chmielarz

GALERIA

Poprawiony: środa, 17 grudnia 2014 13:18
 
Górnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
niedziela, 07 grudnia 2014 17:42

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze Świętami Bożego Narodzenia, Świętym Mikołajem, ale także ze Świętą Barbarą i obchodami górniczego święta. Z tej okazji ,w przeddzień Barbórki, odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z  grupy „0” i kl. 1-3 z górnikami. Zaproszeni goście to Pan Krzysztof Kubik i Pan Przemysław Kwiecień – górnicy z Kopalni Pomorzany.

Przybyli w pełnym, galowym umundurowaniu. Odświętne stroje, przypięte na klapie medale oraz czapki z powiewającymi piórami zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Atrakcją dla najmłodszych była możliwość założenia elementów stroju górniczego oraz obejrzenie akcesoriów wykorzystywanych przez górników. Zaproszeni goście opowiadali o trudnych warunkach pracy pod ziemią, maszynach tam obsługiwanych i wydobywanych surowcach. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat ich ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Spotkanie było bardzo pouczające, przybliżyło dzieciom trud górniczej służby, ich poświęcenie dla nas wszystkich.

Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały górnikom za przybycie, a w nagrodę za uważne słuchanie i aktywne uczestnictwo otrzymały bardzo smaczne cukierki przygotowane przez mamę Filipa Kwietnia.

R.Chmielarz,B.Grojec

Poprawiony: środa, 17 grudnia 2014 13:14
 
Nasz nowy sprzęt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
środa, 03 grudnia 2014 12:10

Jest nam niezmiernie  miło poinformować, że w listopadzie udało się zakończyć proces wyposażania sal lekcyjnych w tablice interaktywne i komputery. Instalacji sprzętu towarzyszyło podekscytowanie i radosne oczekiwanie uczniów, którzy nie mogli się doczekać, kiedy wreszcie będą mogli sami coś narysować, włączyć film czy dodatkowe ćwiczenie. Wszystkie klasy mogą już pracować z programami multimedialnymi i interaktywnymi, wzbogacając i uatrakcyjniając proces kształcenia.  Tym samym jesteśmy pierwszą w gminie szkołą, która może się pochwalić tego typu sprzętem w każdej sali lekcyjnej.

Sukces ten nie byłby możliwy bez zaangażowania i dobrej woli  wielu osób. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców  za pomoc finansową i logistyczną, panom: Robertowi Szarkowi, Kazimierzowi Żabie, Marcinowi Maciorze, Wojciechowi Gawłowi, Grzegorzowi Błasikowi, Piotrowi Musze za pomoc w montażu tablic. Podziękowania składamy również panu Przemysławowi Janikowi- właścicielowi firmy „MAGBUD” za pomoc w zakupie paneli podłogowych do trzech sal lekcyjnych oraz rodzicom, którzy pomogli je położyć i odświeżyć klasy.

Pozostaje nam życzyć uczniom i nauczycielom, by nowy sprzęt dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i radości w czasie zdobywania wiedzy.

   

 
Andrzejki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
poniedziałek, 01 grudnia 2014 19:14

Już 27 listopada zapanowała atmosfera oczekiwania na to, co się wydarzy. Powodem ekscytacji była oczywiście dyskoteka andrzejkowa organizowana przez Samorząd Uczniowski. Największe emocje budziło oczekiwanie na to, jaką przyszłość przepowiedzą wróżki. Zgodnie z tradycją wróżeniem zajmowały się wybitnie wykwalifikowane i uzdolnione wróżki z II A, które przepowiadały i małym, i dużym. Szczęście w miłości, powodzenie w szkole, zdrowie... czego kto chciał i potrzebował. Gdy ciekawość przyszłości została zaspokojona, przyszedł czas na szaloną zabawę. Oczywiście, żeby nie było nudno, pan Słaby zadbał o dodatkowe atrakcje. Kolejny raz  "Rodzina" gorączkowo wykonywała karkołomne zadania, a najlepsi i najodważniejsi przedstawiciele klas konkurowali, jedząc dziwne "smakołyki". Niezmiennie na szkolnym parkiecie królowała "Makarena", "Chocolate", "Belgijka" i inne nieśmiertelne przeboje. A amatorów tańca towarzyskiego jak zawsze nie brakowało.

Zabawy i pląsy w obiektywie szkolnego aparatu

Poprawiony: poniedziałek, 01 grudnia 2014 21:24
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

 

 

 

 

Copyright © 2014 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.