Dzisiaj jest: Piątek 22 Marca 2019 Imieniny obchodzą Bazylissa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz, Paweł Do końca roku zostało 285 dni. Zodiak: Baran
WIGILIA 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Słaby   
niedziela, 23 grudnia 2018 13:03

..Jasełkowe kolędowanie,

czyli wigilia w naszej szkole.

 

Wspomnijmy chwile zatrzymane w kadrze aparatu.

FOTOGALERIA- Amelia Sułkowska

(Kliknij na link)  - zdjęcia-Ewelina Wójcik     https://drive.google.com/open?id=1-TXPHBQYYxRvlgfUWUBj7W2ACYqXfGKb

 

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły stały się jasełka i wspólna wieczerza wigilijna.

W piątek 21 grudnia 2018 roku w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klasy IV pod kierunkiem wychowawcy Iwony Kaczor. W przedstawieniu pt. „Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się” mieli oni możliwość zaprezentować swoje zdalności aktorskie i wokalne.

 

W pierwszej części przypomnieli nam tradycyjne zwyczaje wigilijne – stół nakryty białym obrusem, dzielenie się opłatkiem, roziskrzoną choinkę, włożone pod nią prezenty.  W drugiej – w pięknej scenografii i specjalnie przygotowanych kostiumach – odtworzyli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Dzieciątko Jezus. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby opłaciły się. Jasełka bardzo się podobały, zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

W uroczystości wzięli także udział zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Pani Dorota Świerczek – Dyrektor MOOS, Pan Krzysztof Konieczny – sołtys wsi Wierzchowisko, Pan Mikołaj Żaba – przewodniczący Rady Rodziców, Pani Dorota Błasik, Pani Marzena Garus, pani Edyta Karolczyk – przedstawiciele Rady Rodziców, Pan Paweł Papaj – Prezes OSP Wierzchowisko, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło  również rodziców, dziadków, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Ewa Przyjemska – Kondziołka pochwaliła występy młodych artystów oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W czasie uroczystości zostały również wręczone nagrody dla laureatów Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Zwycięzcy mogli zaprezentować swoje wokalne umiejętności.

Komisja konkursowa przyznała nagrody:

- w kategorii solistów:

I miejsce – Sara Serwatka-Louzi   kl.VIII

II miejsce – Natalia Pacia  kl.IV

III miejsce – Laura Bijo  kl.V

WYRÓŻNIENIE – Emilia Kyzioł  kl.IV

- w kategorii grup kolędniczych:

I miejsce ex aequo  kl.V i kl.VIII

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych występów i zapraszamy za rok,

a radnym Miasta i Gminy Wolbrom Marcinowi Maciorze i Tomaszowi Ciempce

oraz sołtysowi Wierzchowiska, dziekujemy za wsparcie rzeczowe w organizacji konkursu.

W tym szczególnym dniu nie zabrakło życzeń skierowanych do Pani Dyrektor z okazji jej imienin. Serdeczne gratulacje i życzenia dalszej owocnej pracy w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Patrycja Fijor i  Przemek Broda.

Po uroczystości wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami oraz zaproszeni goście zasiedli do wigilijnego stołu, aby wspólnie podzielić się opłatkiem i posmakować przygotowanych potraw.

Tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i ciepłym słowem, rodzicom, uczniom oraz wszystkim zaangażowanym w tę piękną szkolną uroczystość – DZIĘKUJEMY !

 

Iwona Kaczor

 

Poprawiony: czwartek, 03 stycznia 2019 21:54
 
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

 

 

 

Copyright © 2019 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.