Dzisiaj jest: Piątek 22 Marca 2019 Imieniny obchodzą Bazylissa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz, Paweł Do końca roku zostało 285 dni. Zodiak: Baran
Pierniczki 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Słaby   
środa, 19 grudnia 2018 21:44

Zapachniało Świętami

          **************************************************

  Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z ubieraniem choinki, śpiewaniem kolęd, a przede wszystkim z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Dzieci z grupy Biedronek i Słoneczek postanowiły trochę tego magicznego świątecznego  zapachu wnieść do przedszkola.. W grudniowe czwartkowe przedpołudnie, upiekły pyszne, świąteczne pierniczki. Z pomocą pań z Koła Gospodyń Wiejskich, które wcześniej przygotowały ciasto, dzieci z ogromnym zapałem, wałkowały i wykrawały różnokształtne ciasteczka za pomocą foremek.

 

Największą popularnością cieszyły się świąteczne choinki, gwiazdki, dzwoneczki oraz aniołki. Następnie pachnące specjały, piekły się w szkolnej kuchni, a po korytarzach unosił się wspaniały zapach pieczonych pierników, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Gdy pierniki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły piękne i smaczne.

Mali cukiernicy z niecierpliwością oczekują na dzień, by zabrać swoje wypieki do domu na święta.

            Przedszkolaki i ich wychowawczynie serdecznie dziękują Paniom z KGW
w Wierzchowisku - p. Halinie Błaut, p. Alicji Koniecznej, p. Halinie Stochel i p. Helenie Żur

oraz mamom Nadii i Amelki za przekazanie dzieciom tajników wyrobu ciasta piernikowego, zaangażowanie i serdeczną atmosferę.  

Magia świąt dotarła również do klasy pierwszej, która z wielkim zaangażowaniem ozdabiała pierniczki przygotowane przez Radę Rodziców. Zapraszamy do galerii zdjęć!

                                                        B. Grojec, M. Dela

                                              R. Chmielarz

Poprawiony: środa, 19 grudnia 2018 21:58
 
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

 

 

 

Copyright © 2019 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.