Dzisiaj jest: Piątek 22 Marca 2019 Imieniny obchodzą Bazylissa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz, Paweł Do końca roku zostało 285 dni. Zodiak: Baran
Mikołajki 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Słaby   
piątek, 07 grudnia 2018 18:49

MIKOŁAJKI  - lepsze niż tony słodyczy

KRAKÓW 2018

 

To był niesamowity dzień dla naszych uczniów z klas IV – III gimnazjum.

Już świtało, gdy klasy IV – V wyruszały w podróż do stolicy „Kraka”. Godzinę później następne autokary z klasami VI-VII i VIII oraz III gimnazjum opuszczały jeszcze śpiące Wierzchowisko, by odwiedzić Kraków.

Najmłodsi  odwiedzili Teatr Juliusza Słowackiego, by obejrzeć  sztukę „Kwiat paproci”, poznając przy tym twórczość malarską i pisarską Stanisława Wyspiańskiego, przeplataną marzeniami o długowieczności snutymi przez Stasia, szukającego „Kwiatu paproci”. Pełni wrażeń ze spektaklu, nasyconego fantazyjnymi postaciami,  opuścili gmach teatru, by zobaczyć świątecznie przystrojony  Kraków.

W tym czasie klasy starsze oglądały filmy w Multikinie (VI-VII) – „ Fantastyczne zwierzęta”, a także w IMAX (VIII-III gimnazjum), w którym każdy wybrał coś dla siebie z gatunku fantasy lub komedii romantycznej.

Gdy część grupy najstarszych klas pozostała na kręgielni, reszta szkoły zmierzała do AquaParku, by zażyć  kąpieli basenowej. Dwugodzinne szaleństwo na basenie dostarczyło naszej młodzieży nie lada przyjemności, aż przykro  było opuszczać to kąpielisko.

Oczywiście każda z grup odwiedziła jadłodajnię ze swoimi ulubionymi przysmakami (na pewno nie wypowiem nazwy – to tajemnica!), gdyż bez niej żadna wycieczka nie byłaby udana.

Szczęśliwi, choć zmęczeni wróciliśmy cali i zdrowi do naszych rodziców, którym serdecznie dziękujemy za tak wspaniałe „mikołajki”.

Podziękowania ślemy również do naszej Pani dyrektor, która zgodziła się na tę odrobinę szaleństwa dla swoich uczniów.

Takie zajęcia powinny być częściej. Było cool!  Dziękujemy!

 

Jak się bawiliśmy w Krakowie, zobaczycie w FOTOGALERII

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 21:32
 
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

 

 

 

Copyright © 2019 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.