Dzisiaj jest: Środa 23 Stycznia 2019 Imieniny obchodzą Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława Do końca roku zostało 343 dni. Zodiak: Wodnik
Tydzień japoński PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Słaby   
czwartek, 01 lutego 2018 23:24

TYDZIEŃ JAPOŃSKI W SZKOLE

W dniach 22-26 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyły się imprezy w ramach Programu Grantowego SumiRiko Poland Sp. z o.o. nazwane Tygodniem Japońskim.

Uczniowie po kilku tygodniach przygotowań w ramach zajęć lekcyjnych, dodatkowych oraz samodzielnej pracy w domach wzięli udział w konkursach i imprezach związanych z kulturą, sztuką i tradycją oraz historią Japonii.

 

W poniedziałek nastąpiło  rozstrzygnięcie konkursu ORIGAMI, do którego przystąpiły wszystkie klasy a ilość i poziom zaprezentowanych prac przerósł oczekiwania jury.

Wtorek to konkurs MANGI- japońskiego komiksu. Ze względu na ogromną trudność w odwzorowaniu charakteru oryginału ośmiu śmiałków, którzy odważyli się zmierzyć z tematem to i tak wspaniały wynik. Najlepszą okazała się Amelia Sułkowska, której życzymy by nadal podążała drogą wojownika japońskiej kreski.

Środa to prawdziwa eksplozja japońskiego ducha. W tym dniu szkoła wypełniła się groźnymi samurajami i ślicznymi gejszami w każdym wieku. W środku tygodnia uczniowie na kilka godzin przywdziali tradycyjne japońskie stroje. Niektóre kreacje były naprawdę niesamowite.

W czwartek uczniowie zmierzyli się z tradycyjnymi sportami japońskimi, rywalizując w  judo i kendo podczas zajęć wychowania fizycznego.

Ostatni dzień to podsumowanie konkurencji oraz quiz wiedzy o Japonii. Różnice punktowe pomiędzy klasami były niewielkie więc udział i ewentualne zwycięstwo w quizie  miało duże znaczenie. Emocje w tym dniu prawie rozsadziły halę sportową która podczas quizu zgromadziła wszystkich uczniów. Rywalizacja trzyosobowych  drużyn była zacięta i „krwawa”;) jak na samurajów przystało. Ostatecznie zwycięstwo przypadło klasie III gimnazjum, w kategorii młodszej zaś tryumfowały klasy 5 i 3 szkoły podstawowej.

Wszystkim uczniom gratulujemy zaangażowania. Dyrekcji szkoły, wychowawcom klas, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji i przygotowaniu młodzieży i dzieci. Dziękujemy firmie SumiRiko Poland za ufundowanie grantu. Firmom ITCOM Wolbrom i właścicielowi sklepu Wafelek oraz innym sponsorom za ufundowanie nagród i upominków. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Agaty Mazeli, Pani Papaj oraz do Pani Marty Pogłódek mając nadzieję, że to nie ostatni wspólny projekt!

Marcin Pogłódek i Andrzej Olewiński

FOTOGALERIA 

Poprawiony: sobota, 03 lutego 2018 22:34
 
Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

 

 

 

Copyright © 2019 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.