Dzisiaj jest: Niedziela 18 Lutego 2018 Imieniny obchodzą Albert, Alberta, Albertyna, Fryda, Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa, Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława, Zuzanna, Zula Do końca roku zostało 317 dni. Zodiak: Wodnik
Konkurs czytania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Słaby   
czwartek, 01 lutego 2018 23:38

Powiatowy Konkurs Czytelniczy :”Mistrz Pięknego Czytania”

     01.lutego 2018r w Powiatowej I Miejskiej Bibliotece w Olkuszu odbył się  

VI finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego :”Mistrz Pięknego Czytania”. 

Po raz kolejny uczeń naszej szkoły Dawid Pacia (kl. III. gimnazjum)zakwalifikował się do finału konkursu- (jako jedyny przedstawiciel gminy Wolbrom) .Wraz z pozostałymi uczestnikami ze szkół powiatu olkuskiego zmagał się z interpretacją wylosowanego tekstu .W tym roku uczestnicy czytali frag. utworu  Z. Herberta pt: „Martwa natura z wędzidłem”. Wszystkim towarzyszyły duże emocje. Publiczność z uwagą słuchała artystów, którzy stanęli na wysokości zadania i swoją interpretacją stworzyli niepowtarzalny klimat i magię czytelniczą.

Nad przebiegiem potyczek czuwało Jury ,przewodniczącym którego był aktor- dr hab.  P. Kania.  Zanim poznaliśmy zwycięzców ,uczniowie mogli skorzystać z warsztatów teatralnych prowadzonych również przez Pana dr. Kanię. Uzyskali cenne wskazówki dotyczące recytacji i zostali zachęceni do uczestnictwa w zbliżającym się konkursie recytatorskim.

Na za kończenie poznaliśmy wyniki. Werdykt był rewelacyjny. Dawid zajął zaszczytne  II miejsce, pokonując silną konkurencję.   

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                             B.Maj

Poprawiony: czwartek, 01 lutego 2018 23:47
 
Tydzień japoński PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Słaby   
czwartek, 01 lutego 2018 23:24

TYDZIEŃ JAPOŃSKI W SZKOLE

W dniach 22-26 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyły się imprezy w ramach Programu Grantowego SumiRiko Poland Sp. z o.o. nazwane Tygodniem Japońskim.

Uczniowie po kilku tygodniach przygotowań w ramach zajęć lekcyjnych, dodatkowych oraz samodzielnej pracy w domach wzięli udział w konkursach i imprezach związanych z kulturą, sztuką i tradycją oraz historią Japonii.

 

Poprawiony: sobota, 03 lutego 2018 22:34
Więcej…
 
Święto Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Słaby   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 21:35

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

 

Babcia i Dziadek to słowa, które kojarzą się nam z ciepłem, miłością i wszystkim tym, co dobre. 22 stycznia 2018r  zaprosiliśmy do szkoły Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta. Licznie przybyłych gości powitała Pani dyrektor Ewa Przyjemska - Kondziołka. Złożyła Im najserdeczniejsze życzenia, a następnie oddała głos nam – uczniom z kl. O-III.

Chociaż takie występy przyprawiają nas o mocniejsze bicie serc - o porażce nie mogło być mowy. Wszystko wypadło wspaniale. Recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki oraz tańczyliśmy. Wspaniała publiczność nagrodziła nas gromkimi brawami. Na zakończenie złożyliśmy naszym najukochańszym Dziadkom życzenia, zaśpiewaliśmy STO LAT i wręczyliśmy własnoręcznie wykonane laurki.

Radość w oczach Dziadków była dla nas największym podziękowaniem.

 

Uczniowie kl. O-III

Przejdź do galerii zdjęć

Poprawiony: środa, 31 stycznia 2018 22:41
 
Podsumowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zdzisław Słaby   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 21:28

Czas podsumowań!

Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w styczniu w dwóch konkursach plastycznych. Celem konkursów było poszukiwanie nowoczesnych form przekazu plastycznego, rozwijanie wyobraźni w połączeniu z umiejętnością wykorzystania ciekawych technik, promowanie twórczości młodego pokolenia.

Pierwszy – Ogólnopolski zorganizowany był przez Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie pod hasłem „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Konieczna „O”, Milena Konieczna kl. III, Emilia Kyzioł kl.III, Nadia Płoszaj kl.III, które wykonały przepiękne ozdoby świąteczne w formie zawieszki.

Wśród wyróżnionych była Amelia Konieczna, której praca zawisła w Sanktuarium im. Jana Pawła II w Krakowie.

Kolejnym – Gminnym zorganizowanym przez DK Wolbrom był konkurs pod hasłem „Bombka choinkowa”. Wśród biorących udział byli: Kacper Targosz, Maja Gaweł, Michał Mazela, Amelia Sikorska, Natalia Karolczyk, Julia Zyś, Julia Żak, Maciej Barczyk (przedszkole), Anna Zyś, Katarzyna Pacia („0”), Milena Konieczna, Emilia Kyzioł, Sabina Mazela, Natalia Pacia (kl.III).

 Wyróżnienia otrzymali: Kacper Targosz, Milena Konieczna i Sabina Mazela.

Gratulujemy!

 ZDJĘCIA PRAC

Poprawiony: środa, 31 stycznia 2018 22:45
 
Zabawa karnawałowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Basia Wolczyńska   
niedziela, 28 stycznia 2018 19:51

Dla tych, którzy tęsknią za karnawałowymi tańcami- kilka fotograficznych wspomnień z tegorocznej zabawy 19 stycznia 2018 r. Za fotki dziękujemy pani Dorocie Błasik.

OBEJRZYJ

Rodzicom pięknie dziękujemy za poczęstunek, SU- za przygotowanie sali i zabaw, a uczestnikom- za tańce, hulanki i swawole!!! Do zobaczenia wkrótce!!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 

 

 

Copyright © 2018 ZS w Wierzchowisku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.